► GERÇEKTEN; KİMİM BEN? SANIRIM BU ARAYIŞ ÖLENE DEK SÜRECEK…

Trabzon’lu bir ailenin 4 çocuğundan, 13 Haziran İstanbul doğumlu olan ilk çocuğum. 1989’da Trabzon’a yerleştik ailece ve ilk, orta öğrenimimi burada tamamladım. Sonra yanlış okul tercihi nedeniyle tam olarak tamamlanamayan lise hayatım… 18 yıl sonra gerçek ait olduğum eğitim bölümü, yani Bilişim Teknolojileri Bölümünü başarıyla bitirip mezun oldum. Önce işi öğrenip, sonra okulundan mezun oldum. Size de bu terslikte bir iş var gibi gelebilir ve evet; belki de benim hayat hikayemin özeti bu. Dj’lik hikayem 1997-98 yıllarında İstanbul ve Antalya’da çeşitli eğlence mekanlarında çalışarak başladı. Tekrar Trabzon’a döndüğümde müzikle alakalı arayışlarım beni radyoculuğa yönlendirdi. Uzun yıllar çeşitli frekanslarda yönetici, yayıncı olarak görev aldım. 2006 Kasım ayından sonra Santra Bilgisayar’daki bilişim işlerine yoğunlaştım ve bu arada dönem dönem farklı frekanslarda yine radyo yayınları yapmaya devam ettim. Bilişim işlerime devam ederken ayrıca 2007 yılında stat spikerliğine Trabzonspor kulubünde başladım ve 6-7 yıllık bir süreçte H.Avni Aker stad spikerliği görevinde yer aldım.

 

Motosikletle çokta alakam yokken, bir heyecanla 2006 yılında ilk motorumu aldım ve son yıllarda 2 Teker Gezi adıyla yaptığım gezilerin ilk kıvılcımını da yakmış oldum. Şu ana kadar motosikletimle Türkiye dahil 4 ülke gezdim ve 2 teker üzerinde 12 yılda 100 bin km’den fazla yol katettim. Kısa mesafeli gezilerimin haricinde 2014’te motosikletimle ilk uzun yol tecrübemi 5.000 km’lik Türkiye kıyılarından gerçekleştirdiğim turla tamamladım. 2015’te ise hemen hemen aynı rotayı ama bu sefer tersten ve yine ortalama 5.000 km’lik bir turla tamamladım. 2016 Yılında ilk yurt dışı gezisini Gürcistan’a yaptım. 2017’de ise ikinci yurt dışı seyahatimi motosikletimle toplamda 5000 km’lik bir sürüşle İran’a gerçekleştirdim. 2018 Yılında Rusya’ya kendi limitlerimi de aşarak 10.000 km’lik ve 1 ay süren uzun bir motosiklet seyahati yaptım ve ne olduysa bu geziden sonra oldu.

 

Motorumu, işimi, evimi, ailemi, arkadaşlarımı yani kısaca her şeyi geride bırakıp, bir anlamda yerleşik hayattan vazgeçip, daha çok gezmek, daha çok fotoğraf çekmek, yeni insanlar tanımak, çok farklı kültürler keşfetmek ve de içimde hep var olan dünyayı gezme hayallerimi yaşamak için yollara düşme kararı aldım. Evet dünyayı gezmek, gittiğim ülkelerde çalışmak, yine gezmek ve hep yolda olmak gibi bir hayalim var artık. İlk adım olarak bir süre Türkiye’de yazılarıma ve fotoğraf çekmeye devam edeceğim. Sonrasında ise bu yaz birçok ülkeyi kapsayacak uzun bir Asya yolculuğu için geri sayımdayım. 2019 Yılı itibariyle radikal bir kararla gezgin olarak devam etmek istediğim hayatımın bundan sonraki maceralarını, seyahatlerimle alakalı tüm tecrübelerimi web sitemden takip edebilirsiniz. Benim bir gezgin olarak farkım, sizi hikayeme en başından ortak edişim diyebilirim. Aşama aşama yol katedilecek bu yolculukta, sizler de kendi hayatınızla alakalı almak istediğiniz kararlarda faydalı tecrübeler edinebilirsiniz. Hadi derim ben; var mısınız bu hayalleri hep beraber yaşayalım! Sonra bir bakmışsınız sizinkiler de gerçekleşmiş ve yolda karşılaşmışız… Ben şahsen çok isterim. 🙂

 

2017 Yılında 20 yıla yakın yayıncılık tecrübesiyle kendi internet radyomu kurmuş bulunmaktayım. Gezi ve radyo hobilerimi birleştirip, iş tecrübelerimle harmanlayarak tüm gezginler için anlamlı bir oluşum olması amacıyla yoğun bir tempoyla bu proje için çalışıyorum. Dünya genelinde gezgin dinleyici kitlesini hedefleyen Radio Wanderlust, 3 yıllık süreç içerisinde her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşarak halen yayınlarına 7/24 devam etmektedir. Siz de bu sese vermek ister misiniz?
Alışveriş Sepetim0
Sepetinizde ürün yok
Alışverişe Devam Et
0